Příběh fenečky Bia

Dobrmanka Bia von Fürstenfeldt dala jméno pelíškům Bia. V pozdních 60tých letech rodina Asklöf zachránili Biu od jejích předchozích majitelů, kteří ji týrali. A tak s příchodem nového člena museli záhy řešit i jeji nepohodlí v dříve vyráběných kovových nebo proutěných pelíšcích. Vzhledem k tomu, že pan Bengt Asklöf pracoval v továrně na nábytek, zkombinoval své odborné znalosti a potřeby svého psa. Vymyslel nový měkký pelíšek s vysokými okraji pro podporu hlavy psa a tak se zrodil Bia Bed.
 
Mekkoučký pelíšek se hned dostal mezi nejoblíbenější. Krátká návštěva u veterináře, kam pan Bengt sebou vzal pro její pohodlí i pelíšek, stačila na to aby si veterinář všiml předností a kvalit pelíšku a tím pomohl rychlému zpopularizování. Díky této pozitivní zpětné vazby se začala výroba Bia Bed. Na začátku to bylo jen 5 pelíšků týdne, ale poptávka v krátké době rapidně vzrostla a v roce 1969 se pan Bengt se svojí manželkou Iris začali věnovat průmyslové sériové výrobě pelíšků Bia Bed.
 
Dnes se Bia Bed vyrábí ve Valdemarsviku již třetí generací rodinného podniku a stále zachovává svojí původní myšlenku s tím, že se vyvíjejí a zpracovávají modernější a kvalitnější materiály a modely.
 
 
 
Přejete si zasílat novinky mailem ?
Copyright © www.biabed.eu, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.biabed.eu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace